FAQ

    Prečo si treba nechať vyčistiť čalúnený nábytok profesionálnou firmou?

Robicleans používa stroje a prípravky špeciálne určené na hĺbkové tepovanie čalúneného nábytku a čistenie podlahy. Základným princípom profesionálneho vyčistenia je dôkladné odsávanie rozpustenej nečistoty, ktoré zaručuje kvalitné vyčistenie a ošetrenie povrchu. Použitím čističa dostupného bežne v obchodoch dosiahne zákazník len povrchové vyčistenie, pričom špina zostáva vo vnútri čalúneného nábytku, kde postupne padá dole, vytvára ďalšie vrstvy  a upcháva póry. 

 

Ako často je potrebné čistiť koberce, sedacie súpravy a čalúnený nábytok?

Minimálne 1-2x ročne, závisí od miery znečistenia. Proces tepovania a vysávania okrem odstránenia nečistoty, fľakov a  pachu ničí aj roztoče, ktoré sú jedným z najčastejších alergénov v domácnostiach. 

Špeciálne prípravky používané firmou Robicleans sú biologicky nezávadé a zaručujú zničenie roztočov, hĺbkové vyčistenie a ošetrenie materiálu, čo bežne dostupné prostriedky nedokážu. Voľnopredajné čistiace prostriedky čistia len povrchovo, špina, fľaky a roztoče sa iba hlbšie vnášajú do čaluneného nábytku a prežívajú ďalej.

 

Ako dlho trvá vysušenie?

Firma Robicleans používa stroje špičkovej kvality, ktoré zanechávajú len zostatkovú vlhkosť. Z tohto dôvodu čistené povrchy rýchlo vyschnú max. za 4-12 hodín (čalunený nábytok), závisí od čisteného materiálu a počasia. V prípade, že vytepujeme vaše sedačky ráno, väčšina z nich je večer (najneskôr na druhý deň ráno) úplne suchá. Koberce sú po vytepovaní tiež za max. 12-48 hodín suché. Po vyčistení sa odporúča koberce prevesiť, prípade dobre vyvetrať miestnosť. V prípade nepriaznivého počasia sa doba vyschnutia predĺži o cca 4- 6 hodín.

 

Budú  sedačky, matrace a koberce úplne čisté?

Snažíme sa urobiť maximum preto, aby nami vyčistené veci boli ako nové. Samozrejme výsledný efekt závisí od miery znečistenia a  čisteného povrchu. V prípade tzv. zažratej špiny, bezúdržbovosti  je potrebné proces čistenia niekoľkokrát zopakovať, kým dosiahneme žiaduci výsledok. Bežné fľaky dokážeme odstrániť úplne, zatiaľ čo fľaky od krvi a umelých farbív vo väčšine prípadoch nie je možné 100% odstrániť. Zaručujeme však odstránenie roztočov, prachu a bežných nečistôt.

 

Nebudú  veci po vyčistení zničené?

Je možné, že niektoré typy kobercov sa po namočení mierne zvlnia. Po niekoľkých dňoch sa však znovu narovnajú. Čo sa týka nežiaducich pachov,  sedačky a matrace je potrebné nechať úplne vysušiť a nezakrývať ich.  Aby veci nezatuchli, odporúčame pri ich sušení pravidelne vetrať. Po čistení je tiež potrebné skontrolovať, či voda nesteká na podlahu.

 

V akom predstihu je potrebné objednať si naše služby?

Počas roka máme bežne voľné termíny a stačí si objednať služby max. 1 týždeň dopredu. Pred sviatkami je potrebné objednať si služby o niečo skôr.